V prvním přípravném utkání jsme porazili Orlovou

13. 8. 2010

HC Frýdek - Místek - HC Plus oil Orlová

(1:1,1:0, 2:1)

Branky: 2.Balcar (Bartek, Ševčík), 27.Dubčák (Mičulka), 56.Dubčák, 60.Fiala (Mičulka) – 15.Hanus (Ditman), 52.Barnošák

Vyloučení: 10:6, navíc Jurko 10 minut (Orlová), využití: 0:1, diváci: 59

Sestava FM: Golasowski, Krč, Čahoj, Golasovský, Kimla, Langer, Dohnal, Matula, Králík, Dubčák, Slípek, Pastrňák, Balcar, Fiala, Mičulka, Alina, Ševčík, Bartek, Přívara, Bret, Mach, Štefek

Trenéři: Tomáš Snášel a Michal Bobok, vedoucí: Libor Langer

Sestava Orlová: Žídek, Bürgel, Ondrek, Fábrý, Jurko, Chudoba, Malík, Szajter, Vojtek, Musil, Ručka, Hanus, Putniorz, Ovčaří, Barnošák, Ditman

Trenér: Daniel Marosz

Na domácím ledě proti soupeři z Orlové byl Frýdek-Místek aktivnějším celkem. Svou převahu korunoval v závěru 2.minuty, kdy po akci Ševčíka s Bartekem otevřel gólový sumář utkání Daniel Balcar - 1:0. Při rovnoměrném počtu hráčů na ledě tým trenéra Snášela dominoval. Vlastní nedisciplinovaností však nabídl soupeři hned několik šanci k vyrovnání. Orlová příležitostí nepohrdla. Běžela 15.minuta, vyloučení domácího Macha potrestal vyrovnávací brankou Erik Hanus - 1:1. Hlavně bez vyloučení. To byl po pěti menších trestech v první třetině plán svěřenců Tomáše Snášela.

Do prostřední části hry vstoupili červenobílí aktivně. Ve 22.minutě nedotáhl slibnou akci s Ondřejem Fialou do gólového konce Jakub Dubčák. Za další čtyři minuty překazila Dubčákovi radost horní tyč hostující branky, která se rozezněla po jeho prudké střele z pravého kruhu. Hned z následujícího protiútoku mohli udeřit hosté. Únik hráče Orlové však zneškodnil brankář Golasowski. Oku diváka lahodící dvouminutovku zakončil agilní Jakub Dubčák. Hráč s dvacítkou na zádech se nejlépe zorientoval ve skrumáži před hostující brankou a v čase 26:20 vrátil domácím vedení - 2:1.

Domácím hrdinou úvodních minut poslední dvacetiminutovky byl gólman Pavel Golasowski. Ten vystavil stopku hned několika samostatným únikům Orlové. Golasowski kapituloval až ve 52.minutě, kdy jej po hrubce jednoho ze svých obránců prostřelil Dominik Barnošák - 2:2. Nerozhodný stav průběhu utkání neslušel. Své o tom věděli také domácí mladíci. Osud utkání vzal na svou hokejku skvěle hrající Jakub Dubčák. Po zisku kotouče vybruslil do střelecké pozice na pravý kruh a z otočky vymetl pavučiny v levém rohu Orlovské svatyně - 3:2. Při závěrečné power play hostí stvrdil vítězství našich juniorů střelou do opuštěné branky Ondřej Fiala - 4:2.